KAÇ PARAYA BASILIYOR KARDEŞİM BU PLAKLAR ???Merhaba saygıdeğer plakseverler ve plak satan esnaf abiler, kardeşler... Plak gruplarında "plak maliyetleri" hakkında zaman zaman farklı konular açılıyor ve herkes konu hakkında bir şeyler söylüyor kendi bilgisi ve tecrübesi dahilinde... Bazen kıymetli yapımcı abilerimiz, ablalarımız, bazen dağıtımcı abi, ablalarımız ve hatta bazen de doğrudan doğruya plak satan esnaf plak koleksiyonerleri tarafından bu konuda yargılanabil . . .
Devamını Oku >>
Plakları en çok sorulan sanatçılar arasında başı çekenlerden olan Zülfü Livaneli'nin birbirinden güzel eserlerinin yer aldığı "Günlerimiz" albümü plak formatında müzikseverlerin beğenisine sunuluyor...Seyhan Müzik tarafından plak olarak üretimi Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren Nora Plak Fabrikası'nda gerçekleştirilen albüm, açılır kapağı ve çıplak 180 Gram materyal ağırlığı ile yakın dönemde çıkanZülfü Livaneli Nazım Türküsü Plak,Zülfü Livaneli Ada Plak,Zülfü Liva . . .
Devamını Oku >>
Plakları en çok sorulan sanatçılar arasında başı çekenlerden olan Zülfü Livaneli'nin birbirinden güzel eserlerinin yer aldığı "Gökyüzü Herkesindir" albümü plak formatında müzikseverlerin beğenisine sunuluyor...Seyhan Müzik tarafından plak olarak üretimi Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren Nora Plak Fabrikası'nda gerçekleştirilen albüm, açılır kapağı ve çıplak 180 Gram materyal ağırlığı ile yakın dönemde çıkanZülfü Livaneli Nazım Türküsü Plak,Zülfü Livaneli Ada Plak,Z . . .
Devamını Oku >>
Plakları en çok sorulan sanatçılar arasında başı çekenlerden Zülfü Livaneli'nin Merhaba Plağı Seyhan Müzik etiketiyle Kasım 2019 başı itibariyle plakseverlerin beğenisine sunulacak.Albüm Nora Plak Fabrikası'nın Türkiye'deki üretim tesislerinde 180 Gram olarak üretilecek olup, açılır kapak tasarımı ve plak masterları İhsan Apça tarafından yapılmış olacaktır.Muhtemel Eser Listesi:Zülfü Livaneli - Merhaba Plağı A Yüzü:1 Merhaba2 Görünür3 Dert Beni4 Kozanoğlu5 DüşmanZül . . .
Devamını Oku >>
Plakları en çok sorulan sanatçılar arasında başı çekenlerden Zülfü Livaneli'nin, Theodorakis  ile birlikte şarkılara can verdiği Güneş Topla Benim İçin Plağı Seyhan Müzik etiketiyle Kasım 2019 başı itibariyle plakseverlerin beğenisine sunulacak.Albüm Nora Plak Fabrikası'nın Türkiye'deki üretim tesislerinde 180 Gram olarak üretilecek olup, açılır kapak tasarımı ve plak masterları İhsan Apça tarafından yapılmış olacaktır.Muhtemel Eser Listesi: A Yüzü:1 . . .
Devamını Oku >>
Plakları en çok sorulan sanatçılar arasında başı çekenlerden Zülfü Livaneli'nin Ada Plağı Seyhan Müzik etiketiyle Kazım 2019 başı itibariyle plakseverlerin beğenisine sunulacak.Albüm Nora Plak Fabrikası'nın Türkiye'deki üretim tesislerinde 180 Gram olarak üretilecek olup, açılır kapak tasarımı ve plak masterları İhsan Apça tarafından yapılmış olacaktır.Muhtemel Eser Listesi:A Yüzü:1 Gün Olur2 Ada3 Gözlerin4 Sus SöylemeZülfü Livaneli - Ada Plağı B Yüzü:1 İstanbul'u D . . .
Devamını Oku >>
Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses hayranlarını sevindirmeye devam ediyor...Daha önce İbrahim Tatlıses Vur Gitsin Beni Plağını plakseverlerin beğenisine sunan Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses Gülüm Benim Plağını en kaliteli ve en hızlı şekilde müzikseverlerin arşivlerine kazandırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor...Ekim 2019 itibariyle satışa sunulması beklenen İbrahim Tatlıses Gülüm Benim Plağı ile ilgili muhtemel eser listesi bilgileri aşağıda yer almaktadı . . .
Devamını Oku >>
Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses hayranlarını sevindirmeye devam ediyor...Daha önce İbrahim Tatlıses Vur Gitsin Beni Plağını plakseverlerin beğenisine sunan Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses Mavi Mavi Plağını en kaliteli ve en hızlı şekilde müzikseverlerin arşivlerine kazandırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor...Ekim 2019 itibariyle satışa sunulması beklenen İbrahim Tatlıses Mavi Mavi Plağı ile ilgili muhtemel eser listesi bilgileri aşağıda yer almaktadır.İb . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler,Önceki günlerde Müzeyyen Senar Fikrimin İnce Gülü Plağının geleceğini sizlerle paylaşmıştık. Plaklarla biraz daha haşırneşir olanlar bunun ne anlama geldiğini hemen anlamışlardır ama plak sevdasına yeni tutulanlar için durumu biraz daha açıklayarak başlayalım istedim anlatmaya...Müzeyyen Senar'dan Fikrimin İnce Gülü Plağı geldiğine göre, Türkiye'nin en köklü müzik kataloglarından birisine sahip olan Coşkun Plak da yeniden plak üretimine . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler...Yakın geçmişte kulislere "Behzat Ç. yeniden" haberi düştü ve dizinin hayran kitlesi derin bir bekleyişe koyuldu. Özledik zira "saçma sapan konuşma bea" diyen Behzat Amirimizi ailecek.Aradan çok zaman geçmeden bir teaser yayınlandı ve fonda Neşet Ertaş "Bir anadan dünyaya gelen yolcu, görüp de dünyaya gönül(Neşet Ertaş dili ve edebiyatında "gönül" diye yazılır "goğül" diye okunur kendisi) verdin mi?" diye soruyor, Behzat Ç. bir taraftan . . .
Devamını Oku >>
Plakseverler için yeri herdaim başka olan Barış Manço ve Kurtalan Ekspress imzası taşıyan Kayaların Oğlu 2023 Plağı Emre Müzik etiketiyle plakseverlerin beğenisine sunuluyor...Çıkış tarihi 30 Nisan 2019 olarak belirlenen plağın, seçkin müzik marketlerde aynı gün satışta olması bekleniyor.Kayaların Oğlu 2023 Plak formatında tahmini eser listesi şu şekilde olacaktır;Barış Manço 2023 Plağı A Yüzü:1 Acıh'da Bağa Vir!..2 Kayaların Oğlu3 20234 Yol Verin Ağalar Beyler5 Uzu . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler...ozhizo.com Plak Dünyası olarak kendimize görev bildiğimiz "plak haberi verme" konusunda günden güne kendimizi geliştiriyor, plakseverlere yeni çıkan plakların ve yakında çıkacak plakların bilgisini ulaştırıyor olmaktan, ozhizo.com Plak Dünyası'nın üyesi olup olmamasını ayırdetmeksizin bu hizmeti tüm plakseverlere ulaştırma uğraşından mutluluk duyuyoruz...Tarihlerimiz 16.04.2019'u gösterdiğinde "İncesaz Plaklarını" arayanlara, "Çok Aşığ . . .
Devamını Oku >>
Bugün 14 Nisan 2019... Ve bugün Ozhizo.com Plak Dünyası olarak plakseverlerin uzun yıllardır bekledikleri müjdeli bir haberi sizlere ulaştırmak için buradayız...Türkiye'de plakseverler arasında plak dediğinizde akla ilk gelen Müzeyyen Senar Plaklarıdır ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e canlı olarak şarkı söylemiş isimler arasında yeri bir başka olan Müzeyyen Senar'ı plaktan dinlemek hemen her yaş grubundan müziksever için büyük bir ayrıcalık taşıyor. Öncelikle Mü . . .
Devamını Oku >>
Müslüm Filmi vizyona girdiği anda hikayesi, hikayenin kurgusu ve sahnelenmesi kadar filmde kullanılan şarkılar da sinemaseverlerin beğenisini kazanmıştı...Türkiye'de müziğini plaktan dinlemeyi tercih eden ve sayıları her geçen gün biraz daha artan plaksever kitle film ile birlikte film müziklerinin yer aldığı bir plak albümünü beklemeye, sormaya, soruşturmaya başlamıştı ve nihayet sorulan albüme çok çok yaklaştık;Müslüm Film Müzikleri Plak Formatında Geliyor...Müslü . . .
Devamını Oku >>
Müzeyyen Senar severlere müjde...Türkiye'de tekrar plak üretimine başlandıktan sonra plakseverlerin aradıkları plakları daha kolay bulmaları, daha ekonomik şekilde ulaşmaları için yaşanan süreçler de ciddi anlamda kolaylaştı. Müzeyyen Senar'ın yeniden basımı gerçekleşen albümleri arasında sıra Diva'mız Müzeyyen Senar En Son Okuduklarım albümüne de geldi nihayet...Müzeyyen Senar Ormancı Plak, Müzeyyen Senar Benzemez Kimse Sana Plak, Müzeyyen Senar Dalg . . .
Devamını Oku >>