Merhaba Sevgili Plakseverler...Yakın geçmişte kulislere "Behzat Ç. yeniden" haberi düştü ve dizinin hayran kitlesi derin bir bekleyişe koyuldu. Özledik zira "saçma sapan konuşma bea" diyen Behzat Amirimizi ailecek.Aradan çok zaman geçmeden bir teaser yayınlandı ve fonda Neşet Ertaş "Bir anadan dünyaya gelen yolcu, görüp de dünyaya gönül(Neşet Ertaş dili ve edebiyatında "gönül" diye yazılır "goğül" diye okunur kendisi) verdin mi?" diye soruyor, Behzat Ç. bir taraftan . . .
Devamını Oku >>
Plakseverler için yeri herdaim başka olan Barış Manço ve Kurtalan Ekspress imzası taşıyan Kayaların Oğlu 2023 Plağı Emre Müzik etiketiyle plakseverlerin beğenisine sunuluyor...Çıkış tarihi 30 Nisan 2019 olarak belirlenen plağın, seçkin müzik marketlerde aynı gün satışta olması bekleniyor.Kayaların Oğlu 2023 Plak formatında tahmini eser listesi şu şekilde olacaktır;Barış Manço 2023 Plağı A Yüzü:1 Acıh'da Bağa Vir!..2 Kayaların Oğlu3 20234 Yol Verin Ağalar Beyler5 Uzu . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler...ozhizo.com Plak Dünyası olarak kendimize görev bildiğimiz "plak haberi verme" konusunda günden güne kendimizi geliştiriyor, plakseverlere yeni çıkan plakların ve yakında çıkacak plakların bilgisini ulaştırıyor olmaktan, ozhizo.com Plak Dünyası'nın üyesi olup olmamasını ayırdetmeksizin bu hizmeti tüm plakseverlere ulaştırma uğraşından mutluluk duyuyoruz...Tarihlerimiz 16.04.2019'u gösterdiğinde "İncesaz Plaklarını" arayanlara, "Çok Aşığ . . .
Devamını Oku >>
Bugün 14 Nisan 2019... Ve bugün Ozhizo.com Plak Dünyası olarak plakseverlerin uzun yıllardır bekledikleri müjdeli bir haberi sizlere ulaştırmak için buradayız...Türkiye'de plakseverler arasında plak dediğinizde akla ilk gelen Müzeyyen Senar Plaklarıdır ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e canlı olarak şarkı söylemiş isimler arasında yeri bir başka olan Müzeyyen Senar'ı plaktan dinlemek hemen her yaş grubundan müziksever için büyük bir ayrıcalık taşıyor. Öncelikle Mü . . .
Devamını Oku >>
Müslüm Filmi vizyona girdiği anda hikayesi, hikayenin kurgusu ve sahnelenmesi kadar filmde kullanılan şarkılar da sinemaseverlerin beğenisini kazanmıştı...Türkiye'de müziğini plaktan dinlemeyi tercih eden ve sayıları her geçen gün biraz daha artan plaksever kitle film ile birlikte film müziklerinin yer aldığı bir plak albümünü beklemeye, sormaya, soruşturmaya başlamıştı ve nihayet sorulan albüme çok çok yaklaştık;Müslüm Film Müzikleri Plak Formatında Geliyor...Müslü . . .
Devamını Oku >>
Gülden Karaböcek tarafından 1971-1973 yılları arasında Şah Plak tarafından doldurulmuş olan halk müziği yorumları yaklaşık 45 sene sonra bir Uzunçalar olarak sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor...Yapımcılığını Arda Müzik Prodüksiyon'un üstlendiği albüm yeni yılın ilk ayı bitmeden Unkapanı Plakçılar Çarşısı'ndan tüm yurda ve hatta tüm dünyaya dağılacak, yeni nesil de "Gülden Fırtınasını" derinden hissedecek...Tahmini Eser Listesi:Adaletin Bu Mu DünyaOy Beni BeniGönül . . .
Devamını Oku >>
Erkut Taçkın Kimdir?Erkut Taçkın, 7 Eylül 1942 tarihinde denizci bir subayın oğlu olarak İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Namık Taçkın’dır. Bir abisi vardır. İlk ve ortaokulu bitirdikten sonra Heybeli adadaki Deniz Harp Okulu lisesine girdi. 1955 yılında Deniz Harp Okuluve Lisesi “Genç Denizciler” orkestrasına katılarak müzik hayatına başladı. Genç Denizciler (Somer Soyata Orkestrası olarak da bilinir.)Erkut Taçkın,ayrıca Silahlı Kuvvetler yüzme şampiy . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler,Eylül ayının çok satanları, Ekim ayının yeni çıkanları ve sizin için önerdiğimiz plakların yer aldığı Ekim 2018 bültenimiz huzurlarınızda...Ekim 2018 Bültenini İncelemek İçin Tıklayın... . . .
Devamını Oku >>
Merhaba sevgili plakseverler,25 Eylül 2018 ve bugün Çağdaş Türk Müziği'nin yetiştirdiği en büyük müzik dehalarından Yavuz Çetin'in 48. doğumgünü.Öncelikle tanımayanlar için Yavuz Çetin Kimdir sorusu üzerinde duralım biraz. Yavuz Çetin için "modern halk ozanı" demek çok da absürt olmaz sanırım. Yıllarca Mazhar Fuat Özkan(MFÖ) üçlüsünün lead gitaristliğini yapmış olması, Kıraç, Deniz Arcak, Göksel gibi pek çok sanatçının albüm çalışmalarında efsanevi gitar tekniğini, . . .
Devamını Oku >>
Sezen Aksu'nun Sen Ağlama, 88', Git ve Düş Bahçeleri Plaklarından sonra üç yeni plağı da plakseverlerin beğenisine çok kısa bir sürede sunulacak.Varan 1:Sezen Aksu - Firuze PlakA Yüzü:1 Firuze2 Ayrılıklar Bitmez3 Neredesiniz?4 İkinci Bahar5 Düm TekB Yüzü:1 Zelzele2 Bazen3 Zavallı Bir Gece4 Şöyle Yürekli Bir Sevda5 Bir Zamanlar Deli GönlümVaran 2:Sezen Aksu - Ağlamak Güzeldir PlakA Yüzü:1 Düşünce2 Ağlamak Güzeldir3 Yak Bir Sigara4 Köprü5 Yalnız KurtlarB Yüzü:1 En Uzu . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili suserlar,Ozhizo Plak Dünyası olarak tam size göre bir kampanyayla karşınızdayız. Öncelikle biz kimiz kısmı için şuraya bakabilirsiniz. Evet, evet şuraya."ekşi ne alaka hocu" dediğinizi duyar gibiyim, işimizi iyi yapmaya çalışırken uzun yıllar boyunca iyi bir ekşi takipçisi olmanın nimetlerinden sonuna kadar yararlandık dürüst olmak gerekirse. "Bilmemkim Pizza Bilmemne Rezaleti" başlığından tutun da "Bilmemkim Kuruyemiş Bilmemne Rezaleti" başlığı . . .
Devamını Oku >>
Bu sene doğumunun 100. yılı olması hasebiyle pek çok etkinlikte anılan, hatta en son Kadıköy Belediyesi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen Kadıköy Plak Günleri'nin de teması olan Müzeyyen Senar'ın Klasikler albümü plak formatında sevenlerinin beğenisine sunuluyor. Eylül ayı içerisinde raflardaki yerini alması beklenen albümün cd versiyonunda yer alan eserler aşağıdaki gibiydi;Ümitsiz Bir Bekleyiş  Ömrüm Seni Sevmekle Geçti  Ölürsem Yazıktır  Sen S . . .
Devamını Oku >>
Bugün Seyhan Müzik'ten Seyfi Yerlikaya ile ufak bir söyleşi gerçekleştirdik. Ve plakseverler için güzel haberlerimiz var.Zülfü Livaneli Albümleri Yeniden Basılacak mı?Sohbetimize pek çok plakseverin aradığı ama bulamakta güçlük çektiği Zülfü Livaneli plaklarının yeniden basılıp basılmayacağını, yeni nesil plakseverlerin bu plakları dinleme şansına erişip erişemeyeceğini sorarak başladık. Merak kediyi öldürür derler ama bunevi bir merak ölümün soğukluğundan ziyade he . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler,Ağustos ayını bitirip, sonbaharın habercisi kabul ettiğimiz Eylül ayına başlarken hem geride bıraktığımız Ağustos ayı, hem de hazırlandığımız Eylül ayı plakseverler için nasıl geçmiş, nasıl gelecek diye göz attığımız Ozhizo Kültür & Sanat Eylül 2018 Bültenini incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.Ozhizo Kültür & Sanat Eylül 2018 Kataloğunu İncelemek İçin Tıklayınız Facebook'ta Paylaş . . .
Devamını Oku >>
Evet sevgili müzikseverler, son zamanlarda irili-ufaklı onlarca yeni plak üretilir ve dinleyicilerin yüzlerini güldürüp, kitaplıklarda yeni gelen plaklara yer açmak plakseverlerin günden güne katmerlenen bir problemi haline dönüşürken aldığımız bir duyuma göre daha önce 1 ve 2 numaralı derlemeleriyle plakseverlerin yoğun ilgisini kazanan "Bir Zamanlar" serisinin üçüncü plağı da yakında plakseverlerin beğenisine sunulacak.KİMLER YOK Kİ?Bir Zamanlar 3 de kendinden önc . . .
Devamını Oku >>