Merhaba Sevgili Plakseverler,Eylül ayının çok satanları, Ekim ayının yeni çıkanları ve sizin için önerdiğimiz plakların yer aldığı Ekim 2018 bültenimiz huzurlarınızda...Ekim 2018 Bültenini İncelemek İçin Tıklayın... . . .
Devamını Oku >>
Merhaba sevgili plakseverler,25 Eylül 2018 ve bugün Çağdaş Türk Müziği'nin yetiştirdiği en büyük müzik dehalarından Yavuz Çetin'in 48. doğumgünü.Öncelikle tanımayanlar için Yavuz Çetin Kimdir sorusu üzerinde duralım biraz. Yavuz Çetin için "modern halk ozanı" demek çok da absürt olmaz sanırım. Yıllarca Mazhar Fuat Özkan(MFÖ) üçlüsünün lead gitaristliğini yapmış olması, Kıraç, Deniz Arcak, Göksel gibi pek çok sanatçının albüm çalışmalarında efsanevi gitar tekniğini, . . .
Devamını Oku >>
Sezen Aksu'nun Sen Ağlama, 88', Git ve Düş Bahçeleri Plaklarından sonra üç yeni plağı da plakseverlerin beğenisine çok kısa bir sürede sunulacak.Varan 1:Sezen Aksu - Firuze PlakA Yüzü:1 Firuze2 Ayrılıklar Bitmez3 Neredesiniz?4 İkinci Bahar5 Düm TekB Yüzü:1 Zelzele2 Bazen3 Zavallı Bir Gece4 Şöyle Yürekli Bir Sevda5 Bir Zamanlar Deli GönlümVaran 2:Sezen Aksu - Ağlamak Güzeldir PlakA Yüzü:1 Düşünce2 Ağlamak Güzeldir3 Yak Bir Sigara4 Köprü5 Yalnız KurtlarB Yüzü:1 En Uzu . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili suserlar,Ozhizo Plak Dünyası olarak tam size göre bir kampanyayla karşınızdayız. Öncelikle biz kimiz kısmı için şuraya bakabilirsiniz. Evet, evet şuraya."ekşi ne alaka hocu" dediğinizi duyar gibiyim, işimizi iyi yapmaya çalışırken uzun yıllar boyunca iyi bir ekşi takipçisi olmanın nimetlerinden sonuna kadar yararlandık dürüst olmak gerekirse. "Bilmemkim Pizza Bilmemne Rezaleti" başlığından tutun da "Bilmemkim Kuruyemiş Bilmemne Rezaleti" başlığı . . .
Devamını Oku >>
Bu sene doğumunun 100. yılı olması hasebiyle pek çok etkinlikte anılan, hatta en son Kadıköy Belediyesi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen Kadıköy Plak Günleri'nin de teması olan Müzeyyen Senar'ın Klasikler albümü plak formatında sevenlerinin beğenisine sunuluyor. Eylül ayı içerisinde raflardaki yerini alması beklenen albümün cd versiyonunda yer alan eserler aşağıdaki gibiydi;Ümitsiz Bir Bekleyiş  Ömrüm Seni Sevmekle Geçti  Ölürsem Yazıktır  Sen S . . .
Devamını Oku >>
Bugün Seyhan Müzik'ten Seyfi Yerlikaya ile ufak bir söyleşi gerçekleştirdik. Ve plakseverler için güzel haberlerimiz var.Zülfü Livaneli Albümleri Yeniden Basılacak mı?Sohbetimize pek çok plakseverin aradığı ama bulamakta güçlük çektiği Zülfü Livaneli plaklarının yeniden basılıp basılmayacağını, yeni nesil plakseverlerin bu plakları dinleme şansına erişip erişemeyeceğini sorarak başladık. Merak kediyi öldürür derler ama bunevi bir merak ölümün soğukluğundan ziyade he . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler,Ağustos ayını bitirip, sonbaharın habercisi kabul ettiğimiz Eylül ayına başlarken hem geride bıraktığımız Ağustos ayı, hem de hazırlandığımız Eylül ayı plakseverler için nasıl geçmiş, nasıl gelecek diye göz attığımız Ozhizo Kültür & Sanat Eylül 2018 Bültenini incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.Ozhizo Kültür & Sanat Eylül 2018 Kataloğunu İncelemek İçin Tıklayınız Facebook'ta Paylaş . . .
Devamını Oku >>
Evet sevgili müzikseverler, son zamanlarda irili-ufaklı onlarca yeni plak üretilir ve dinleyicilerin yüzlerini güldürüp, kitaplıklarda yeni gelen plaklara yer açmak plakseverlerin günden güne katmerlenen bir problemi haline dönüşürken aldığımız bir duyuma göre daha önce 1 ve 2 numaralı derlemeleriyle plakseverlerin yoğun ilgisini kazanan "Bir Zamanlar" serisinin üçüncü plağı da yakında plakseverlerin beğenisine sunulacak.KİMLER YOK Kİ?Bir Zamanlar 3 de kendinden önc . . .
Devamını Oku >>
Ahmet Kaya'nın Yorgun Demokrat ve Başkaldırıyorum Plakları Gam Müzik Etiketiyle çok kısa bir süre sonra plakseverlerin huzurlarında olacak.Plakların Haziran'ın ikinci haftası müzikseverlerle buluşması öngörülüyor.Yorgun Demokrat Albüm Muhtemel Eser Listesi:1 Hani Benim Gençliğim2 Alnında Dağ Ateşi3 Yorgun Demokrat4 Kılıç Balığının Öyküsü5 Haçan Ölesim Gelir6 Unutulmayanlara7 Tut ki Gecedir8 Yüreğim Kanıyor9 Katlime Ferman10 Yaşamadın Sen11 Bir Veda Havası12  Bu . . .
Devamını Oku >>
Record Store Day 2018 Tüm dünyada 2007'den bu yana her yıl nisan ayının 3. cumartesi gününde kutlanan Dünya Bağımsız Müzik Dükkanları Günü. Record Store Day'de her yıl müzikseverler kendi bölgelerinde sevdikleri müzik dükkanlarını ziyaret edip, alışveriş yaparak vakit geçiriyor şayet dükkanların kullanım alanları buna müsaitse çeşitli müzisyenler tarafından canlı performanslar, müzik dinletileri ve benzeri etkinlikler gerçekleştiriyorlar. Ne yazık ki ülkemizde . . .
Devamını Oku >>
Merhaba sevgili plakseverler. Ozhizo Kültür & Sanat'tan yeni basılacak plak haberlerinde bugün dönem baskısı çokça rağbet gören bir başka lp ile huzurlarınızdayız.Edip Akbayram & Dostlar - Nice Yıllara Gülüm LP'si plak formatında tekrar plakseverlerin beğenisine sunulacak. Tahmini albüm çıkış tarihi Ekim 2018 olarak planlanmış(ancak şu anda Türkiye'de bir plak üretim tesisi olmadığı için tarihlerde sapmalar yaşanabiliyor) durumda.Nice Yıllara Gülüm LP Eser L . . .
Devamını Oku >>
Star Gazetesi'nden Melek Aydın'a röportaj veren Nejat Pakyüz(Plak ve Ben) Okay Temiz plağını ve Özay Gönlüm plağını basacağını belirtti. Plakların ne zaman basılacağı ile ilgili röportajda bir tarihe yer verilmedi. Ancak Nejat Bey, firması Plak ve Ben ve iş ortaklığı yaptığı Olcay Bey'in şu ana kadar gösterdikleri üretim başarısına bakılırsa çok uzun sürmeyeceğini öngörmek zor olmasa gerek.Plak ve Ben etiketiyle Abbey Road Stüdyolarında masterları hazırlanmış ve pla . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili plakseverler, plak dinlemeye ve koleksiyon yapmaya başlayan hemen herkes benzer bir sıkıntıları yaşamakta ve özellikle günümüzde internet ortamında satılan plakların açıklamalarındaki kondisyon kodlarının ne anlama geldiğini bilmediği için kondisyonu düşük bir plağı satınalmakta veya elindeki bir plağın kondisyon durumunu tarif etmek isterken ikilemde kalmaktadır.Bu duruma biraz olsun yardımı olması umuduyla aşağıda dünya genelinde kabul görmüş tanım . . .
Devamını Oku >>
Plak teknolojisi günümüz müzik dinleyicilerinin kullanım alışkanlıkları için temeli oluşturuyor. Zira tarihe baktığımızda ses verilerini taşınabilir hale getiren ilk multimedya plaklardır. İlk aşamada taş plaklar basılmış(78 Devirde çalan, her yüzeyinde 1 şarkı olan plaklardır) onları 45'lik plaklar(45 devirde çalan, her yüzeyinde 1 veya 2 şarkı olan plaklardır), 45'lik plakları da uzunçalar plaklar(33 devirde çalan ve her bir yüzünde ortalama 5-6 şarkı olan plaklar . . .
Devamını Oku >>