Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses hayranlarını sevindirmeye devam ediyor...Daha önce İbrahim Tatlıses Vur Gitsin Beni Plağını plakseverlerin beğenisine sunan Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses Gülüm Benim Plağını en kaliteli ve en hızlı şekilde müzikseverlerin arşivlerine kazandırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor...Ekim 2019 itibariyle satışa sunulması beklenen İbrahim Tatlıses Gülüm Benim Plağı ile ilgili muhtemel eser listesi bilgileri aşağıda yer almaktadı . . .
Devamını Oku >>
Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses hayranlarını sevindirmeye devam ediyor...Daha önce İbrahim Tatlıses Vur Gitsin Beni Plağını plakseverlerin beğenisine sunan Seyhan Müzik, İbrahim Tatlıses Mavi Mavi Plağını en kaliteli ve en hızlı şekilde müzikseverlerin arşivlerine kazandırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor...Ekim 2019 itibariyle satışa sunulması beklenen İbrahim Tatlıses Mavi Mavi Plağı ile ilgili muhtemel eser listesi bilgileri aşağıda yer almaktadır.İb . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler,Önceki günlerde Müzeyyen Senar Fikrimin İnce Gülü Plağının geleceğini sizlerle paylaşmıştık. Plaklarla biraz daha haşırneşir olanlar bunun ne anlama geldiğini hemen anlamışlardır ama plak sevdasına yeni tutulanlar için durumu biraz daha açıklayarak başlayalım istedim anlatmaya...Müzeyyen Senar'dan Fikrimin İnce Gülü Plağı geldiğine göre, Türkiye'nin en köklü müzik kataloglarından birisine sahip olan Coşkun Plak da yeniden plak üretimine . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler...Yakın geçmişte kulislere "Behzat Ç. yeniden" haberi düştü ve dizinin hayran kitlesi derin bir bekleyişe koyuldu. Özledik zira "saçma sapan konuşma bea" diyen Behzat Amirimizi ailecek.Aradan çok zaman geçmeden bir teaser yayınlandı ve fonda Neşet Ertaş "Bir anadan dünyaya gelen yolcu, görüp de dünyaya gönül(Neşet Ertaş dili ve edebiyatında "gönül" diye yazılır "goğül" diye okunur kendisi) verdin mi?" diye soruyor, Behzat Ç. bir taraftan . . .
Devamını Oku >>
Plakseverler için yeri herdaim başka olan Barış Manço ve Kurtalan Ekspress imzası taşıyan Kayaların Oğlu 2023 Plağı Emre Müzik etiketiyle plakseverlerin beğenisine sunuluyor...Çıkış tarihi 30 Nisan 2019 olarak belirlenen plağın, seçkin müzik marketlerde aynı gün satışta olması bekleniyor.Kayaların Oğlu 2023 Plak formatında tahmini eser listesi şu şekilde olacaktır;Barış Manço 2023 Plağı A Yüzü:1 Acıh'da Bağa Vir!..2 Kayaların Oğlu3 20234 Yol Verin Ağalar Beyler5 Uzu . . .
Devamını Oku >>
Merhaba Sevgili Plakseverler...ozhizo.com Plak Dünyası olarak kendimize görev bildiğimiz "plak haberi verme" konusunda günden güne kendimizi geliştiriyor, plakseverlere yeni çıkan plakların ve yakında çıkacak plakların bilgisini ulaştırıyor olmaktan, ozhizo.com Plak Dünyası'nın üyesi olup olmamasını ayırdetmeksizin bu hizmeti tüm plakseverlere ulaştırma uğraşından mutluluk duyuyoruz...Tarihlerimiz 16.04.2019'u gösterdiğinde "İncesaz Plaklarını" arayanlara, "Çok Aşığ . . .
Devamını Oku >>
Bugün 14 Nisan 2019... Ve bugün Ozhizo.com Plak Dünyası olarak plakseverlerin uzun yıllardır bekledikleri müjdeli bir haberi sizlere ulaştırmak için buradayız...Türkiye'de plakseverler arasında plak dediğinizde akla ilk gelen Müzeyyen Senar Plaklarıdır ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e canlı olarak şarkı söylemiş isimler arasında yeri bir başka olan Müzeyyen Senar'ı plaktan dinlemek hemen her yaş grubundan müziksever için büyük bir ayrıcalık taşıyor. Öncelikle Mü . . .
Devamını Oku >>
Müslüm Filmi vizyona girdiği anda hikayesi, hikayenin kurgusu ve sahnelenmesi kadar filmde kullanılan şarkılar da sinemaseverlerin beğenisini kazanmıştı...Türkiye'de müziğini plaktan dinlemeyi tercih eden ve sayıları her geçen gün biraz daha artan plaksever kitle film ile birlikte film müziklerinin yer aldığı bir plak albümünü beklemeye, sormaya, soruşturmaya başlamıştı ve nihayet sorulan albüme çok çok yaklaştık;Müslüm Film Müzikleri Plak Formatında Geliyor...Müslü . . .
Devamını Oku >>
Müzeyyen Senar severlere müjde...Türkiye'de tekrar plak üretimine başlandıktan sonra plakseverlerin aradıkları plakları daha kolay bulmaları, daha ekonomik şekilde ulaşmaları için yaşanan süreçler de ciddi anlamda kolaylaştı. Müzeyyen Senar'ın yeniden basımı gerçekleşen albümleri arasında sıra Diva'mız Müzeyyen Senar En Son Okuduklarım albümüne de geldi nihayet...Müzeyyen Senar Ormancı Plak, Müzeyyen Senar Benzemez Kimse Sana Plak, Müzeyyen Senar Dalg . . .
Devamını Oku >>
Gülden Karaböcek tarafından 1971-1973 yılları arasında Şah Plak tarafından doldurulmuş olan halk müziği yorumları yaklaşık 45 sene sonra bir Uzunçalar olarak sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor...Yapımcılığını Arda Müzik Prodüksiyon'un üstlendiği albüm yeni yılın ilk ayı bitmeden Unkapanı Plakçılar Çarşısı'ndan tüm yurda ve hatta tüm dünyaya dağılacak, yeni nesil de "Gülden Fırtınasını" derinden hissedecek...Tahmini Eser Listesi:Adaletin Bu Mu DünyaOy Beni BeniGönül . . .
Devamını Oku >>
Erkut Taçkın Kimdir?Erkut Taçkın, 7 Eylül 1942 tarihinde denizci bir subayın oğlu olarak İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Namık Taçkın’dır. Bir abisi vardır. İlk ve ortaokulu bitirdikten sonra Heybeli adadaki Deniz Harp Okulu lisesine girdi. 1955 yılında Deniz Harp Okuluve Lisesi “Genç Denizciler” orkestrasına katılarak müzik hayatına başladı. Genç Denizciler (Somer Soyata Orkestrası olarak da bilinir.)Erkut Taçkın,ayrıca Silahlı Kuvvetler yüzme şampiy . . .
Devamını Oku >>
Cem Karaca Plaklarını arayan plakseverlerin işlerini kolaylaştırmak için Cem Karaca plaklarını bir başlık altında toplayarak plakseverlerin bilgi ve beğenisine sunuyoruz...Cem Karaca Plakları 1: Cem Karaca Töre PlakCem Karaca Töre Plağı A Yüzü:1 Dönsün Dönsün Plak2 Money Money Plak 3 Töre Plak4 Sevda Kuşun Kanadında Plak5 Oğluma PlakCem Karaca Töre Plağı B Yüzü:1 Resimdeki Gözyaşları Plak2 33 Kurşun Plak3 Hasret Plak4 Akşam Er . . .
Devamını Oku >>
Barış Manço Plaklarını arayan plakseverlerin işlerini kolaylaştırmak için Barış Manço plaklarını bir başlık altında toplayarak plakseverlerin bilgi ve beğenisine sunuyoruz...Barış Manço Plakları 1: Barış Manço 2023 PlakBarış Manço 2023 Plağı A Yüzü:1 Acıh'da Bağa Vir Plak2 Kayaların Oğlu Plak3 2023 Plak4 Yol Verin Ağalar Beyler Plak5 Uzun İnce Bir Yoldayım PlakBarış Manço 2023 Plağı B Yüzü:1 Yine Yol Göründü Gurbete Plak2 Baykoca Destanı Plak- Gülme Ha, Gülme Plak- . . .
Devamını Oku >>
Aşık Veysel Plaklarını arayan plakseverlerin işlerini kolaylaştırmak için Aşık Veysel Şatıroğlu plaklarını bir başlık altında toplayarak plakseverlerin bilgi ve beğenisine sunuyoruz...Aşık Veysel Plakları 1: Aşık Veysel Klasikleri PlakA Yüzü:1 Dostlar Beni Hatırlasın Plak2 Kızılırmak Seni Seni Plak3 Beş Günlük Dünyada Plak4 Beni Plak5 Uzun İnce Bir Yoldayım Plak6 Br Kökte Uzamış PlakB Yüzü:1 Kara Toprak Plak2 Anlatmam Derdimi  . . .
Devamını Oku >>
Yolu Düzce'ye düşen ve yolu düşmüşken Düzce'de plak satınalabileceği yerleri merak eden plakseverler için ozhizo.com Plak Dünyası olarak bir rehber hazırlama gereği duyduk ve her geçen gün kendisini güncelleyecek olan, plak satıcılarının da yönlendirmesi ile işinizi kolaylaştırmasını umduğumuz rehberimiz huzurlarınızda...Not: Eğer siz de Düzce'de plak-pikap satışı yapıyorsanız ve bu listede yer almak istiyorsanız lütfen bilgilerinizi info@ozhizo. . . .
Devamını Oku >>